هارتسن ,شرکت ,رشته ,تحصیل ,مهندسی ,خاطر اختراع ,رشته مهندسی ,cornelis haartsen ,jacobus cornelis ,هارتسن jacobus ,jacobus cornelis haartsen ,هارتسن jacobus cornelis

یاپ هارتسن (Jacobus Cornelis Haartsen) در سال ۱۹۶۳ در شهر لاهه هلند به دنیا آمد. وی در رشته علوم تحصیل کرده و مدرک مهندسی خود را در سال 1986 در رشته مهندسی برق دریافت کرده است.

هارتسن در خلال تحصیل مدتی در شرکت زیمنس در شهر لاهه فعالیت کرد و پس از آن به آیندهون رفت و در شرکت فیلیپس مشغول به کار شد.

وی به تحصیل ادامه داد و در سال 1990 با درجه دکترا از دانشگاه فنی «دلفت» فارغ‌التحصیل شد و از تز خود با عنوان برنامه ریزی سطح آکوستیک و تشخیص موج در سیلیکون دفاع کرد.

هارتسن در سال 1991 با شرکت اریکسون قرارداد همگاری بست و از آن سال به مدت 2 سال در نمایندگی این شرکت در کشور آمریکا کار کرد و بعد به سوئد رفت و تا سال 1997 در این شرکت ماند. وی از سال 1997 در دانشگاه به عنوان استادیار به آموزش دانشجویان پرداخت. همچنین از سال 2010 هارتسن به عنوان افسر ارشد رشته فناوری شناخته می‌شود.

یاپ هارتسن یک مخترع و محقق در رشته مهندسی برق است و شهرت وی به خاطر اختراع سیستم بلوتوث است. هارستن، در سال 2012 به‌ خاطر اختراع بلوتوث، نامزد دریافت جایزه مخترعین اروپا شده است. این جایزه را اداره ثبت اختراعات اروپا در ماه ژوئن، در کپنهاگ به برنده اهدا خواهد کرد. هارستن در آزمایشگاهی در اِمِن؛ دهکده‌ای کوچک در قلب هلند، زندگی می‌کند و به همراه تیم پژوهشی‌اش، به دنبال کاربردهای تازه بلوتوث است.

به نقل از همشهری آنلاین

منبع اصلی مطلب : دانشنامه بزرگان فناوری اطلاعات
برچسب ها : هارتسن ,شرکت ,رشته ,تحصیل ,مهندسی ,خاطر اختراع ,رشته مهندسی ,cornelis haartsen ,jacobus cornelis ,هارتسن jacobus ,jacobus cornelis haartsen ,هارتسن jacobus cornelis
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : یاپ هارتسن Jacobus Cornelis Haartsen